KONUT

Alp Apartmanı

KONUT

Alp Apartmanı

Alp Apartmanı, Kadıköy Fenerbahçe Mahallesinde, Cemil Topuzlu Sahil Yolu Caddesi üzerinde yer almaktadır. 50 yıl önce inşaası tamamlanmış olan eski Alp Apartmanının yeniden inşa edilmesi düşüncesiyle yapılan bu projede eski Alp Apartmanının izleri referans alınmıştır. Tasarlanan projede mağaza, ofis ve konut olmak üzere farklı fonksiyonlara sahip mekânlar yer almaktadır.

Yapı 1 tam ve 2 yarım bodrum kat, zemin kat, 5 normal kat, 1 dubleks ve 1 çatı katı olmak üzere 10 kattan oluşmaktadır.
Üst katlara çıktığımızda Marmara Denizi kullanıcılara muhteşem bir manzara sunmaktadır. Normal katlarda ve dublekste ön kısımlarda yaşam alanları tasarlanmış olup bu mekanlar şeffaf bir cepheye sahiptir.Bu cephenin batı yönünde bulunması sebebiyle ön tarafta düşeyde lineer güneş kırıcılar tasarlanmıştır ve iç mekânın genişletilmesi amacıyla bu kırıcılar catwalk sistem ızgaralarla birlikte cephede yer almaktadır.

Cephelerde planlarla bağlantılı olarak doluluk, boşluk oranları, tekrar ve anomaliye dikkat edilmiştir. Duvar birleşimlerinde oluşturulan guse ve derinliklerle ya da farklı yüksekliklere sahip olmalarıyla yapı elemanları kendilerini cepheden de belli etmektedirler.

Konum

Kadıköy, İstanbul

Yıl

2023

Kategori

Konut

Alan

1821 m²