OFİS

Dentsu Skyland Ofisleri

OFİS

Dentsu Skyland Ofisleri

Dentsu Skyland Ofisleri, binanın 13. ve 14. katında bulunmaktadır. Konumu zemin katın üzerinde olsa da, ofisler doğrudan ofisin önünde geniş bir avlunun keyfini çıkarır. Proje, 2 katı kapsamaktadır. Birinci kat yaklaşık olarak 1893m²'dir ve galeri katı yaklaşık 890m²'dir. Mekan, güneydeki çift kat yükseklikteki alanıyla büyük fırsatlar sunmaktadır. Giriş için, sıcak renkler ve malzemelerle sıcak bir alan oluşturulmuştur. Bu alan, çekirdek alana yakın, cephe ve nihayetinde gün ışığından uzak bir konumda  ulunmaktadır. Bu durumun olumsuz etkilerini aşmak için, genellikle Barisol markasıyla bilinen gerilmiş tekstil tavan ve aydınlatma sistemi kullanılmıştır. Bu alanda kullanılan tasarım öğeleri, geleneksel Japon mimarisinden esinlenmiştir.

Dentsu, öncelikle iki ana gruba ayrılan bir medya ajansıdır: Medya İş Kolu ve Yaratıcı İş Kolu. Medya, büyük veri konularıyla ilgilenirken, Yaratıcı İş Kolu adından da anlaşılacağı üzere, içerik oluşturmayla uğraşır. Sonuç olarak Dentsu'nun çalışmaları tüm Dünya'da insanlara ulaşır/yayılır.

Konsept aşamasında, projemizi bu yayılma fikri üzerine inşa ettik. Bu fikri en iyi yansıtan analojinin tek bir su damlasının suya düşmesiyle oluşan dalgalar olduğu düşünüldü. Dentsu, hem içerik oluşturarak hem de reklam stratejileriyle, çalışmalarını dünyaya yayar. İlk yayılma, damlanın suya dokunduğu anı simgeler. O andan itibaren dalgalar, açık ofisteki dairesel ışıklar gibi büyümeye başlar.

Konum

Sarıyer, İstanbul

Yıl

2021

Kategori

OFİS

Alan

2783 m²